Jump to content

Rosberg nyerte az időmérőt

2014. 11. 01. 20:30

A világbajnoki pontversenyben második Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíjának szombati időmérő edzését. Sebastian Vettel-nek ezúttal sem sikerült a pole pozíció közelébe jutnia, mivel motorcserére került sor, ami idén sajnálatos módon nem az első alkalom volt.

A 29 éves versenyzőnek ez pályafutása 13., s idei kilencedik pole pozíciója, mellőle az összetettben vezető csapattársa, a brit Lewis Hamilton startol majd a második kockából. A harmadik rajthelyet Valtteri Bottas, a Williams finn pilótája szerezte meg.

A csőd közelébe jutott Caterham és Marussia istállók nem utaztak el Austinba, így az időmérő első és második szakaszában négyen-négyen búcsúztak a további küzdelemtől.

A négyszeres vb-győztes, címvédő Sebastian Vettel (Red Bull) csupán néhány kört tett meg a kvalifikáció első szakaszában, autójában ugyanis az idén már hatodszor kellett motort cserélni, így a szabályok értelmében a boxutcából kell majd megkezdenie a futamot. A német pilótával legutóbb a 2009-es brazíliai GP-n fordult elő, hogy kiesett az időmérő első részében.

Az Egyesült Államok Nagydíja vasárnap - közép-európai idő szerint - 21 órakor rajtol el.